Známe historické fotografie, ktoré boli upravené, aby sa predišlo škandálom

Prezrite si zoznam 12 slávnych upravených fotografii z historických knih.

1.

Hlava Abrahama Lincolna na tele Johna Calhouna, približne rok 1860.

Tento ikonický portrét amerického prezidenta Abraháma Lincolna je zložený z Lincolnovej hlavy a z tela južanského politika Johna Calhouna.

1

2.

General Ulysses. S. Grant na koni pred vojskom, cca rok 1864.

Vyšetrovanie ukázalo že fotografia  je „vyrobená“ z 3 rozličných obrázkov– 1- hlava pochádza z Grantového portrétu. 2- kon a telo sú majora generála Alexandra M. Cooka a 3 – pozadie je z fotografie – „konfederační väzni chytení v bitke o Fishers Hill.

2.1 2

3.

Generál Francis P. Blair pridaný do fotografie Generála Shermana s jeho generálmi , cca 1865

Na tejto slávnej fotografii vyfotenej Mattewom Bradym, vidíme Generala Shermana pózovať s jeho generálmi. General Francis P. Blair (sediaci ďalej vpravo) bol pridaný na fotografiu keďže, nebol prítomný pri fotení. Jeho vyobrazenie bolo „vzate“ z druhej uvedenej fotografie, na ktorej bol v rovnakej sediacej pozícii.

3,1 3

4.

Stalin „ vymazuje “ svojích nepriateľov, cca 1930

Stalin bol notoricky známy pre jeho rutinne „vymazávanie“ jeho nepriateľov z fotografii. To znamená že ak  niekto stratil Stalinovu priazeň, stratil aj svoju fotografickú identitu.

Na tomto obrázku  vidíme komisára vymazaného po vypadnutí zo Stalinovej priazne.

4

5.

Mao Tse-tung odstranil z fotografie Po Ku-a , 1936

Tak isto ako Stalin, Mao Tse-tung bol známy pre jeho vymazávanie ľudí ktorí stratili jeho priazeň. Na tomto obrázku možeme vidieť Po Ku odstráneného presne kvôli tomu.

5

6.

Hitler odstránil Josepha Goebbels-a

Nebyť prekonaný Stalinom a Mao-m, Hitler taktiež rad falšoval fotografie. Na tejto upravenej fotografii môžeme vidieť odstráneného Josepha Goebbelsa, hoci nie je jasne kvôli čomu „vypadol“ z Hitlerovej priazne.

6

7.

Kanadský premiér William Lyon MAckenzie  odstránil Kráľa Georga VI. , 1939

Kanadský premiér, William Lyon Mackenzie King, odstránil Kráľa Georga VI z originálnej fotografie s premiérkou po boku Kráľovnej Alžbety. Fotografia bola použitá na volebný plagát pre premiéra.

7

8.

Benito Mussolini odstránil človeka ktorý mu držal koňa,1942

Benito Mussolini ho odstránil z originálnej fotografie, aby vyzeral viac impozantnejšie a hrdinsky na tejto ikonickej snímke.

8

9.

Odstránené hodinky z 2. Svetovej vojny. Fotografia kde rusi vztyčujú svoju vlajku v Berlíne.

Hlavný editor ruského magazínu Ogoniok, odstránil vojakovi hodinky pri dvíhaní sovietskej vlajky na vrchole nemeckej Reichstag budovy počas 2 svetovej vojny. Dôvod ? Ak sa pozriete lepšie, vojak ma hodinky aj na druhej ruke. To naznačuje, ze k rabovaniu mohlo dôjsť skôr než tato fotografia vznikla.

9

10.

Americký olympijský hokejový tím pridal chýbajúcich hráčov, 1960

V tomto dosť očividnom „falšovani“ tváre Bill-a Cleary-ho ( predný rad, tretí zľava) , Bob-yho Cleary-ho (stredný rad, úplne naľavo) a John-a Mayasich (horný rad, úplne naľavo), sú na telách Bob-yho Dupisa, LArryho Alma a Herba Brooksa. Nie je jasné prečo títo hráči boli vybraní ako náhradníci. Americký olympijský hokejový tím porazil Sovietsky zväz a Československo a získali 1.  zlatú olympijskú medailu v hokeji.

10

11.

Rusky kozmonaut Crigoriy Nelyubov odstránený, 1961

12. apríla 1961, rusky tím kozmonautov vedený Yuri-om Gagarin-om, boli prvými ľuďmi, ktorí obleteli zem. Jeden z kozmonautov, Griroriy Nelyubov, bol odstránený z fotografie tímu, ktorá bola vyfotená po ich ceste. Nelyubov bol vyhnaný z programu pre zlé správanie.

11

12.

Na tejto Pulitzerom ocenenej fotografii, ktorej autorom je John Filo.  Môžeme vidieť Mary Ann Vecchio kričiacu a kľačiacu pri tele študenta Jeffrey Millera na Kent State University. Tieto  snímky boli „nasnímané“ keď National Guardsmen strieľal do davu demonštrantov , zabil 4 a zranil 9 ľudí. Fotografia originálne zobrazovala viditeľne rušiaci stĺp plota za hlavou Mary Ann Vecchio. Stĺp bol odstránený neznámym foto editorom,  začiatkom sedemdesiatych rokov. Upravená fotografia bola publikovaná v časopise Life a v iných publikáciach.

12

zdroj

Páčil sa ti článok?

Komentáre