História loga Man Utd

Hlavný znak je odvodený od erbu mesta Manchester. Koncom 60. rokov sa diabol stal súčasťou klubových spravodajov a šálov predtým, než sa nadobro dostal v roku 1970 do klubového loga Manchesteru United. V logu drží diabol trojzubec. V roku 1998 bolo logo opäť pozmenené, keď z neho zmizlo slovné spojenie Football Club.

loga.h1

Pôvodné logo používané Newton Heath, ktoré sa následne na dresoch Manchesteru United objavovalo až do 70. rokov 20. storočia. Aj dnes sa toto logo používa, avšak len na košele, mikiny a iné reklamné predmety United.

utdbadge1960s (1)

Toto logo sa objavilo v 60. rokoch, iba ako reklama. Oficiálnym logom Manchesteru United bolo stále logo Newton Heath. Toto logo sa nápadne podobá tomu dnešnému- pribudla do nej loď, ktorá má znázorňovať obchod, ktorý v Manchesteri mohutne rozkvetol.

utdbadge1970s

V 80. rokoch získala firma Adidas lukratívny kontrakt s United a rozhodla sa previesť na predošlom reklamnom logu nekoľko zmien. Tri pruhy nahradil červený diabol, maskot klubu. Toto logo sa na dresoch United objavovalo až do roku 1998. V roku 1992  Manchester zmenil značky dresov na Umbro, zmenila sa výplň loga.

utdbadge1990s

V roku 1998 zaznamenal znak ďalšiu zmenu. Bol z nej odstránený nápis “Football club” a biele okolie lode bolo nahradené červenou farbou. Tento znak nosia hráči na dresoch Manchesteru United do dnes.

zdroj

Páčil sa ti článok?

Komentáre