7 tajných miest, kde nemá bežný občan prístup

Tajné mesto v Rusku – Mezhgorye

Medzihorie je uzavreté mesto v Rusku, kde bývajú ľudia pracujúci na veľmi tajnom vrchu Yamantaw. Mesto bolo založené v roku 1979 a vrch Yamantaw je najvyšším v južnom Urale. USA majú podozrenie, že sú tam tajné jadrové zariadenia, či bunkre. Ruská vláda tvrdí, že je to ťažobné miesto, úložisko pre ruské poklady, potravinový sklad a bunker pre vládnucich v prípade nukleárnej vojny.

tajne1

Záhadné metro v Moskve

Rusko má tajný podzemný metro systém, ktorý ide paralelne s verejným moskovským metrom. Pravdepodobne bol postavený za čias Stalina s kódovým označením D-6 KGB. Hovorí sa, že spája Kremeľ so sídlom FSB, s vládnym letiskom na Vnukovo 2 a podzemným mestom Ramenki, okrem iných miest národného významu.

tajne2

Super-tajné miesto Area 51

Názvom Area 51 sa označuje vojenská základňa nachádzajúca sa v južnej časti Nevady, na západe USA, 83 míľ severo- až severozápadne od centra mesta Las Vegas. V jej centre, na južnom brehu  Groom Lake, je umiestnené veľké tajné vojenské letisko (letecká plocha). Hlavnou úlohou základne je podporovať vývoj a testovanie skúšobných lietadiel a zbraňových systémov. Tajomstvo, ktoré obklopuje základňu, prispelo k tomu, že Area 51 sa stala predmetom konšpiračných teórií a ústredným prvkom o UFO.

tajne3

Izba 39

Jedna z najtajnejších organizácií Severnej Kórey, ktorá hľadá spôsoby, ako získať cudziu menu pre Najvyššieho vodcu Severnej Kórey Kim Čong-ila. Bola založená v roku 1970. O Izbe 39 sa vie málo vďaka utajovaniu charakteru organizácie. Špekuluje sa, že organizácia používa 10 až 20 bankových účtov v Číne a vo Švajčiarsku  za účelom falšovania, prania „špinavých peňazí“ a ďalších nezákonných transakcií. Takisto ju obviňujú z pašovania drog a nelegálneho predaja zbraní. Je známe, že organizácia má vo svojej právomoci 120 zahraničných obchodných podnikov a je pod priamou kontrolou Kim Čong-ila. Severná Kórea však účasť na nelegálnej činnosti popiera. Predpokladá sa, že Izba 39 je umiestnená vo vnútri budovy vládnucej strany v Pchjongjangu.

tajne4

Ise Grand Shrine

Pozostáva z viac ako 100 svätýň a je najviac uctievanou svätyňou v Japonsku. Založili ju v roku 4 pred Kristom a je zasvätená bohyni slnka Amaterasu. Raz za 20 rokov ju zbúrajú a nanovo postavia v súlade s myšlienkou šintoizmu smrti a znovuzrodenia (ďalšia prestavba ju čaká v roku 2013). Jediní ľudia, ktorí majú do nej prístup, sú japonské cisárske rodiny, vysoké kňažky a kňazi.

tajne5

Mount Weather Emergency

Len 45 míľ od Washingtonu DC sa nachádza tajomná podzemná vojenská základňa. Je umiestnená hlboko v hore neďaleko vidieckeho mesta Bluemont vo Virginii a pre verejnosť je uzavretá. Bola zriadená v roku 1950 v dôsledku studenej vojny, ale funguje dodnes. Ide o tzv. miesto „poslednej nádeje“ a z pochopiteľných dôvodov je jej prevádzka prísne utajovaná. Základňa je vybavená všetkým komfortom potrebným pre život v prípade jadrovej vojny, vyhlásenia stanného práva alebo inej národnej núdze, kedy sa tu premiestni americký prezident, jeho kabinet a zvyšok exekutívy.

tajne6

RAF Menwith Hill

RAF Menwith Hill je britská vojenská základňa známa pre svoje spojenie so špionážnou sieťou Echelon. Tá bola údajne vytvorená na monitorovanie diplomatickej a vojenskej komunikácie Sovietskeho zväzu a jeho spojencov východného bloku počas studenej vojnyv roku 1960, ale potom, čo skončila, sa predpokladá, že pátra po náznakoch teroristického sprisahania, plánoch drogových dílerov, politickej a diplomatickej inteligencie. Nachádza sa blízko Harrogate v severnom Yorkshire a je najväčšou elektrickou monitorovacou stanicou na svete.

tajne7zdroj

Páčil sa ti článok?

Komentáre